Katowice: Mieszkańcy Zawodzia wypowiedzą się w sprawie nocnej prohibicji

–  Miasto ma służyć mieszkańcom, a my jesteśmy otwarci na każde rozwiązanie, które spotka się z aprobatą lokalnej społeczności. Wprowadzenie nocnej prohibicji w Śródmieściu Katowic w 2018 roku spotkało się z dobrym przyjęciem ze strony mieszkańców, pomimo początkowych obaw. O  tym czy takie regulacje zostaną wprowadzone w kolejnych dzielnicach decydują mieszkańcy. Ich głos jest dla nas bardzo ważny, dlatego tam, gdzie mieszkańcy wskazywali, że chcą takiego rozwiązania zostało ono wprowadzone i obowiązuje. Natomiast, jak w przypadku Giszowca, którego mieszkańcy nie wyrazili aprobaty dla takiego rozwiązania ten głos również uszanowaliśmy – przypomina Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Tym bardziej, już dzisiaj zachęcam mieszkańców Zawodzia do uczestnictwa w konsultacjach i wyrażenia swojej opinii w sprawie wprowadzenia nocnej prohibicji w tej dzielnicy – dodaje prezydent.

Konsultacje z mieszkańcami Zawodzia odbędą się w drugiej połowie listopada. Podobnie jak w poprzednich dzielnicach konsultacje zostaną przeprowadzone w formie otwartego spotkania oraz za pośrednictwem formularza ankietowego. Spotkanie odbędzie się 21 listopada (poniedziałek) o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury „Bogucice – Zawodzie” przy ul. Marcinkowskiego 13a, natomiast ankietę online będzie można uzupełnić od 16 do 30 listopada poprzez stronę Katowice.eu/konsultacje. Do udziału w spotkaniach zaproszeni zostaną również przedstawiciele zarówno Straży Miejskiej jak i Policji. Całość działań konsultacyjnych zostanie zakończona do końca grudnia br.

Przypomnijmy, że pierwsze ograniczenie dot. nocnej sprzedaży alkoholu zostało wprowadzone uchwałą Rady Miasta Katowice w lipcu 2018 roku w Śródmieściu. W kolejnych latach doszły dzielnice: Szopienice-Burowiec i Załęże – od lutego 2021 r. oraz Dąbrówka Mała i Bogucice – od lipca br. Pod koniec 2020 r., działająca wówczas Rada Jednostki Pomocniczej nr 3 Zawodzie, wystąpiła o przeprowadzenie konsultacji społecznych dot. ewentualnego wprowadzenia na terenie Zawodzia ograniczenia godzin sprzedaży napojów alkoholowych. Z racji obostrzeń pandemicznych w pierwszej kolejności zaplanowano i przeprowadzono konsultacje w dzielnicach, w których wcześniej zawnioskowano o podobne działania (Giszowiec, Bogucice i Dąbrówka Mała).

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ