Mark Cole i wielu innych znanych mówców gośćmi specjalnymi 12. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

„Każdy zasługuje na dobre przywództwo. W czasie katowickiego kongresu podpowiem jego uczestnikom, jak w swoich firmach znajdować i rozwijać liderów. Nigdy nie spotkałem menedżera, który powiedział mi: Mark, mam zbyt wielu przywódców w zespole. Przeciwnie! Potrzebujemy więcej silnych i pozytywnych liderów w naszych firmach” – mówi Mark Cole w swoim zaproszeniu na 12. EKMŚP.

Amerykanin pojawi się na jednej z dwóch głównych scen 12. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Hasłem przewodnim tej edycji jest: „Face the challenge. Biznes w obliczu wielkich wyzwań”.

„Wyzwań, przed którymi stoją dziś mali i średni przedsiębiorcy, jest sporo. Te najbardziej dotkliwe, to rosnące koszty prowadzenia biznesu, niestabilne warunki gospodarcze, transformacja energetyczna, ale również przerwane lub zagrożone łańcuchy dostaw – wylicza Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, organizatora kongresu. „Chcemy wyposażyć jak największą liczbę firm i ich właścicieli, managerów i liderów w wiedzę i kompetencje niezbędne w obecnej rzeczywistości wyzwań, dlatego od lat Kongres jest bezpłatny” – dodaje Tomasz Zjawiony.

Podczas EKMŚP dla uczestników będą przygotowane dwie główne sceny: tytułowa – „Face the Challenge” oraz „Boost Your Business”.

Na tej pierwszej – o mierzeniu się ze współczesnymi wyzwaniami – będzie opowiadał nie tylko wspominany już Mark Cole, ale również dr Maciej Kawecki, prezes zarządu Instytutu Polska Przyszłości im. St.Lema, ekonomista Marek Zuber, dr Adam Mokrysz, prezes i CEO Grupy Mokate, dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy zarządzająca dziesięcioma tysiącami osób Dorota Cebartowska, europejska liderka w Mary Kay Cosmetics.

Na drugiej scenie kongresu: „Boost Your Busines”, również nie zabraknie dzielących się swym biznesowym doświadczeniem praktyków i ekspertów, w tym również Firm Członkowskich Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Wśród nich wystąpią m.in. Beata Drzazga, właścicielka BetaMed S.A., liderka rankingu „50 po 50” Forbesa, która zbudowała firmę medyczną zatrudniającą kilka tysięcy osób działającą również za oceanem, a także Władysław Grochowski, właściciel największej grupy hotelowej w Polsce Arche S.A., który z sukcesem łączy biznes z realizacją niezwykłej misji.

W tym samym miejscu odbędzie się również dyskusja o innowacjach napędzających rozwój firm, ale również życiowych i zawodowych pasjach dających nie tylko zadowolenie i spełnienie, ale i poważne przychody.

Kogo będzie można posłuchać?

Soni Dragi, właścicielki wydawnictwa literackiego, która odkryła dla polskich czytelników m. in. Dana Browna („Kod Leonarda da Vinci” oraz „Anioły i Demony”),

Klaudii Klimczyk – szerokiej publiczności znanej jako „Mama na obrotach”. Jest fenomenem polskiego TikToka. Ta przepełniona energią kobieta w czasie pandemii zaczęła nagrywać zabawne filmiki, a dziś jej konto obserwuje ponad 2,5 mln osób oraz Wojciecha Kaczmarczyka, autora YouTubowego kanału „Do roboty”, odsłaniającego kulisy wielu zawodów i miejsc pracy.

Lista gości specjalnych i wyjątkowych prelegentów, inspirujących postaci, które mają doświadczenie biznesowe jest długa, dlatego warto pojawić się na wydarzeniu.

Rejestracja na 12. edycję Europejskiego Kongresu MŚP jest dostępna pod linkiem: https://ekmsp.eu/register. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kongres odbędzie się już dwunasty raz. Poprzednie edycje przyciągnęły dziesiątki tysięcy uczestników – przedstawicieli świata biznesu, polityki, gospodarki i nauki. Nieprzerwanie od 2011 jest inspirującym miejscem spotkań, wymiany doświadczeń i nowych pomysłów. Organizatorem #EKMSP jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach – organizacja zrzeszająca kilkaset firm działających w Polsce i na całym świecie. RIG w Katowicach prowadzi działalność w zakresie doradztwa biznesowego i komunikacyjnego na rzecz swoich firm członkowskich oraz pomaga nawiązywać kontakty z partnerami w kraju i za granicą. Kształtuje i upowszechnia zasady etyki, uczciwości w działalności gospodarczej oraz ogólnie pojmowanej społecznej odpowiedzialności biznesu.

Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=-m2UeBN9GvA&ab_channel=RIGKatowice

#EKMSP #FaceTheChallenge #RIGKatowice

Źródło informacji: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

 


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ